Wyremontuj swoje mieszkanie korzystając z kredytu

24 kwietnia 2012

Właśnie kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego? Jesteś załamany jego obecnym stanem i przerażasz się na samą myśl o ewentualnym remoncie. Niestety musisz wiedzieć , że kapitalny remont w takich okolicznościach to pewniak. Skąd wziąć odpowiednie fundusze na zakup nowych materiałów?

Wiele osób, które stoją przed wyborem określonej formy kredytu zastanawia się nad formą finansowania. Czy przypadkiem nie lepiej jest zdecydować się na kredyt gotówkowy? Analitycy podpowiadają, że jest to najgorsza z możliwych alternatyw. Oprocentowani na takim kredycie jest wielokrotnie wyższe. Co prawda formalności są zdecydowanie mniejsze jednak nie zmienia to faktu, że odczujemy duże braki w portfelu. Zdecydowanie korzystniejszą formą finansowania są kredyty na remont. Jak sama nazwa wskazuje jest to forma kredytowania sprofilowana konkretnie w stronę potencjalnego remontu. Dzisiaj prawie każdy bank komercyjny oferuje kredyt na remont. Jakie korzyści daje nam tego rodzaju kredyt?

Przede wszystkim możemy naszą spłatę rozłożyć na dłuższy czas , mianowicie nawet 30 lat. Dzięki solidnemu zabezpieczeniu możemy również liczyć na dużo korzystniejsze oprocentowanie a co za tym idzie niższe koszty sumaryczne. Wiele banków wymaga przed zgodą na kredyt na remont zabezpieczenia hipotecznego. Jakie dokumenty będą dla banku niezbędne , aby udostępnić nam kredytową linię? Każdy żak musi sobie przygotować przede wszystkim zaświadczenie o zarobkach czyli podstawowe dane przy ubieganiu się o bankowy kredyt. Ponadto instytucja bankowa zażąda od nas wpisu do księgi wieczystej zastawianej nieruchomości.

Oprócz tego większość banków w takich okolicznościach wymaga opinii rzeczoznawcy w kwestii wartości zastawianej hipoteki. Daje to bowiem pogląd na to jaką kwotę bank może powierzyć w ramach kredytu na remont mieszkania lub domu.