Czy istnieje jeszcze dobry kredyt?

6 maja 2012

Pytanie, które często się teraz powtarza na rynku kredytowym brzmi czy istnieje jeszcze dobry kredyt? Odpowiedź może być tylko jedna, dobry kredyt po prostu nie istnieje i nigdy nie istniał. Co nie oznacza, że nie trzeba się o niego starać.

Oczywiście są sytuacje kiedy musimy sięgną po kredyt, lub mamy wszystko dokładnie przemyślane i chcemy wziąć kredyt na jakiś z góry określony cel. Takie sytuacje się zdarzały i będą zdarzyć, bowiem gdyby nie kredyty wielu z nas nie byłoby posiadaczami nowych aut, mieszkań czy też innych mniej lub bardziej atrakcyjnych rzeczy.

Tymczasem nie zapominajmy, że aktualnie trwa kryzys i decydując się na kredyt trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Fakt, że zrobi to również bank sprawdzając czy mamy określoną zdolność kredytową oraz czy mamy r ośnież określone zabezpieczenia. Bank nigdy nam teraz w ciemno kredytu nie udzieli, a jak już na wstępie zaznaczyliśmy dobry kredyt nie istnieje. Są za to złe kredyty, drogie kredyty i bardzo drogie kredyty i na to powinniśmy być przygotowani starając się o jakikolwiek kredyt.

To prawda, ale z drugiej strony możemy w ofercie kredytowej wybierać, bowiem jest ona nad wyraz bogata. Możemy więc starać się o kredyt na bardziej lub mniej korzystnych warunkach.

Od tego są przeróżnego rodzaju, rankingi, analizy, porównania i kalkulatory kredytowe. Od tego są też doradcy finansowi, którzy pomogą nam z gąszczu ofert kredytowych wybrać tą najbardziej dla nas odpowiednią. Ale musimy jak już to zostało wspomniane wiedzieć, że kredyty należ spłacać i banki muszą też na tym biznesie zarobi. A że kredyty są bardzo drogą i wątpliwą przyjemnością, więc zarabiają i to dużo.

Zawsze osoby starsze mówią: kiedyś to było dobrze. I rzeczywiście kiedyś nie było takich obostrzeń, ale i dobry kredyt również nie istniał Kredyty z natury rzeczy nie są dobrym wyjściem. Ale kredyty zawsze istniały, istnieją i będą istnieć. Kiedyś na przykład w sumie na przyzwoitych warunkach banki udzielały kredytów dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynali swój start w dorosłe życie i były to na przykład kredyty dla młodych małżeństw czy kredyty dla młodych rolników. Teraz są też takie preferencyjne oferty tylko, że została z tych preferencji jedynie nazwa. Nawet nie uproszczone procedury, a tylko nazwa.