Czy kredyty inwestycyjne są opłacalne?

5 kwietnia 2013

Od dawna zastanawiasz się czy warto wziąć kredyt o charakterze inwestycyjnym? Wiesz, że taka pożyczka może okazać się obciążeniem dla Twojej firmy?

Jednak dodatkowe środki pozwolą Ci na dalszy rozwój swojej oferty. Masz wiec dylemat. My dzisiaj przedstawiamy kredyty inwestycyjne, które są najkorzystniejsze na tym właśnie rynku. Kredyty inwestycyjne są to takie kredyty, które cechują się bardzo dużymi sumami. Oczywiście nie musimy od razu inwestować nie wiadomo ile środków jednak w tym kredycie taka alternatywa istnieje. W wielu bankach w Polsce możemy taki kredyt wziąć.

Jednym z nich jest bank zachodni WBK. Jego ogromnym atutem jest t, że instytucja bankowa umożliwia wzięcie karencji w spłacie zobowiązania. Dodatkowo bak jest w stanie sfinansować aż 90 % wartości planowanej przez nas inwestycji. To jak na dzisiejsze warunki bardzo dużo. Maksymalny czas kredytowania oscyluje od 10 do 15 lat. Akurat w WBK obowiązuje 15 lat. Jeżeli podczas spłaty zobowiązania finansowego zabraknie nam środków i będziemy chcieli zawiesić spłatę to jak najbardziej taka możliwość istnieje. Maksymalny czas karencji to 18 miesięcy. Pod warunkiem, że spłacamy kredyt w polskich złotych. W walucie obcej maksymalnie rok możemy odwlekać spłatę. Dodatkowo WBK daje nam możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnego ubezpieczenia biznes gwarant. Kredyt inwestycyjny w tym banku można wziąć w oddziale. Istnieją jednak banki, które zakładają internetowe złożenie wniosku.

Wszystko zależy tak naprawdę od naszych osobistych potrzeb i preferencji. Kredyty inwestycyjne dostępne są nie tylko w polskiej walucie. Możemy również skorzystać z takich walut jak euro czy znany wszystkim frank szwajcarski. Kredyty inwestycyjne możliwe są zarówno jednorazowo lub w kolejnych ratach przyznawanych nam przez bank.