Warto analizować oferty kredytów!

8 kwietnia 2014

Jest ogólne przekonanie, że sięgając czy starając się o kredyt bankowy powinno się najpierw dokładnie przeanalizować oferty bankowe, najlepiej przeglądając odpowiednie rankingi, analizując oferty i dokładnie przeliczając koszty kredytów.

Na przykład stosując kalkulator kredytowy, a jeżeli nie kalkulator kredytowy ponieważ albo nie mamy do niego dostępu lub nie wiemy jak z niego skorzystać to może to doradca finansowy. Problem w tym, że doradca kredytowy czy finansowy też nie zawsze jest dostępny, ponieważ w mniejszych miejscowościach ich mieszkańcy nie tylko nie mają dostępu do doradców ale nawet nie maja pojęcia że tacy w ogóle istnieją.

Podobnie rzecz się ma z kalkulatorami kredytów ponieważ taki kalkulator kredytowy można znaleźć na stronach internetowych a wiemy przecież że wiele osób nie ma ani komputerów ani dostępu do sieci a nawet jak ma to nie ma pojęcia że taki kalkulator kredytowy w ogóle istnieje i jak z niego korzystać. Najczęściej w gminie jest jeden bank i tym bankiem najczęściej jest bank spółdzielczy i rolnicy idą do takiego banku i próbują załatwić kredyt. Jeżeli mają zdolności kredytowe to bank im przyznaje kredyt a jeżeli nie to najczęściej tacy ludzie jadą do miasta do prywatnych firm pożyczkowych i pakują się w finansowe kłopoty nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie tak dawno głośno było o pewnym emerycie który pożyczając w parabanku 700 złotych i spłacając ten dług z opóźnieniem miał do spłaty już nie 700 złotych ale spłacił 40 tysięcy złotych a i tak do spłacenia pozostało my jeszcze 160 tysięcy złotych. Gdyby do sprawy nie wkroczyła prokuratura nie wiadomo jakby się toi skończyło.

Dlatego powinniśmy się trzymać jak najdalej od parabanków i czekać na dogodny moment by pożyczyć pieniądze jednak w banku. Najlepiej jednak nie pożyczać pieniędzy problem w tym że często tak się nie da.