Dobry doradca kredytowy dla firm – jak go znaleźć?

28 listopada 2014

Każdy przedsiębiorca może się znaleźć w sytuacji, gdy będzie musiał wziąć kredyt. Często pieniądze są potrzebne na rozwój przedsiębiorstwa, na zakup maszyn lub innych środków trwałych. Duża konkurencyjność na rynku instytucji finansowych sprawia, że trudno przeanalizować wszystkie oferty kredytowe. W takim przypadku warto skorzystać z usług eksperta. Jak znaleźć odpowiedniego doradcę?

Doradca kredytowy może być pracownikiem banku lub zajmować samodzielne stanowisko w instytucji finansowej zajmującej się doradztwem. Głównym zadaniem takiego pracownika jest pomoc w znalezieniu oferty kredytu satysfakcjonującej klienta.

Cechy doradcy kredytowego

Decydując się na usługi doradcy kredytowego, liczymy, że zrobi on wszystko, by znaleźć dla nas najlepszą ofertę kredytową. Jakie cechy powinien mieć idealny ekspert? Na pewno taka osoba powinna mieć doświadczenie, które wzbudza zaufanie. To przecież w jego ręce składamy przyszłość naszej firmy. Nie od dziś wiadomo, że niejeden drogi kredyt doprowadził do bankructwa firmę.

Ważne, by doradca potrafił odpowiedzieć na każde pytanie związane z kredytami i funkcjonowaniem rynku bankowego. Profesjonalny doradca kredytowy powinien być punktualny, rzetelny i musi dotrzymywać ustalonych ze swoim klientem terminów. Bardzo ważną kwestią jest to, by wybrana przez nas osoba przedstawiła kilka różnych ofert kredytowych, wśród których możemy wybrać najlepszą. Wiadomo, że jeśli udamy się do doradcy kredytowego w banku, przedstawi nam tylko propozycję pożyczki swojej instytucji finansowej

Jak wyszukać dobrego doradcę?

Szukając dobrego doradcy kredytowego, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim firmy cieszące się powszechnym zaufaniem. W Internecie jest mnóstwo ofert korporacji zajmujących się doradztwem finansowym, tam również można znaleźć opinię na temat danej firmy i jej pracowników. Warto także popytać wśród znajomych, czy korzystali z takich usług i czy mogą kogoś polecić.

Dobry doradca kredytowy nigdy nie kieruje się własnym interesem, tylko obiektywnie doradza klientowi, zgodnie z jego oczekiwaniami. Tak osoba, jak wspomnieliśmy, musi posiadać rozległą wiedzę bankową i być ciągle na bieżąco z ofertami instytucji finansowych, ponieważ tylko w ten sposób będzie mogła zaproponować optymalną usługę kredytową. Dobry doradca kredytowy może na stałe współpracować z firmą pożyczającą, by udzielać porad także w innych kwestiach finansowych.