Korzystny kredyt? Przeszłość

15 lutego 2011

Wielu klientow banków twierdzi, że zna już na wylot rynek kredytowy, że nie ma on przed nimi żadnych tajemnic. Nic bardziej błęnego, jest to oczywista nieprawda i rzecz niemożliwa dla zwykłego Kowalskiego, który stara się o kredyt w banku. Banki bardzo się ostatnio wycwaniły i jeżeli tylko zechcą zawsze czymś zaskoczą swoich klientów. Na przykład kto mógł przypuszczać, że banki wykręcą taki numer swoim klientom, że przy zwykłym oprocentowaniu kredytu zapłaci on kilkakrotnie więcej niż wynika to z oferty. Jeżeli na dodatek nie przeczyta umowy i podpisze ją w ciemno, jest pewne, że znacznie uszczupli swoją kieszeń. Kredyt bez BIK? Trzeba zapomnieć.. Banki bowiem wzięły się na sposób i przy planowym oprocentowaniu podwyższają prowizje, marże, wprowadziły opłaty przygotowawcze, ubezpieczenia kredytów itd. Tym samym rzeczywisty koszt takiego kredytu rośnie w lichwiarski sposób, a na banki nie ma po prostu siły, bowiem działaja w majestacie prawa. I w majestacie tegoż prawa łupią skórę swoim klientom.

Jeszcze do niedawna nie był to problem i na kredyt mieszkaniowy mógł każdy liczyć kto tylko taki wniosek złożył. Teraz nie jest już tak łatwo. banki sparzyły się na niektórych, nie do końca uczciwych kredytobiorcach i teraz już wolą dmuchać na zimne.

– Proszę nie łudzić się, że banki proponując swoim klientom kredyt bez BIK nie sprawdzają ich mimo wszystko w biurze informacji kredytowych. Oczywiście nie wszystkich, ale sprawdzają i o tym możemy być pewni. Teraz są szczególnie uczuleni na tak zwane złe kredyty, czyli spłacane nieregularnie lub nie spłacane w ogóle. Jeżeli ktoś miał, czy też ma jakieś pślizgi terminowe w spłacie jakiegoś kredytu, może raczej zapomnieć o nowym kredycie. Jednak banków jest wiele, a propozycji kredytowych jeszcze wiecej. Dlatego warto przejrzeć oferty co najmniej kilku banków, nie wszystkie też tak resyrykcyjnie podchodzą do spraw kredytowych. Przede wszystkim w stosunku do kredytów krótkoterminowych, dlatego najlepiej dokładnie przejrzeć propozycje, dokonać analizy, dotrzeć do szczegółów, a z pewnością każdy coś dla siebie znajdzie – twierdzi doradca finansowy.