Szybki oznacza lepszy?

27 lipca 2011

Banki, ich produkty i usługi i ich stosunek do klienta. Czyż nie jest to temat na czasie? Z pewnością był, jest i będzie, bowiem kredyty, lokaty i konta bankowe stale nam towarzyszą. Kredyty samochodowe, mieszkaniowe, na budowę domu i na działalność gospodarczą… Lokaty terminowe, strukturyzowane z oprocentowanie stałym i zmiennym itp. No i konta bankowe: osobiste lub oszczędnościowe, dla klientow indywidualnych i dla firm – mnogość ofert bankowych sprawia, że przeciętny klient zaczyna się w tym wszystkim gubić. Wydawać by się mogło, że bankom o to właśnie chodzi, bowiem najczęściej reklamowane oferty niewiele mają wspólnego z rzeczywistymi produktami i usługami bankowymi. Tak na przykład było z reklamą lokaty w pko bp oraz w lukas banku. Oba banki zapłaciły za swoje „przeoczenie” wysokie kary pieniężne. Podobnie rzecz ma się z kontami bankowymi reklamowanymi jako konta darmowe. Tymczasem nigdy takich kont nie było, nie ma i z pewnością nie będzie. Zawsze wcześniej czy później klient będzie musiał zapłacić. Jeżeli nie za otwarcie czy prowadzenie konta, to z pewnością za przelewy bądź zlecenia stałe,. a być może jeszcze z inną, niereklamowaną usługę.
– Skoro jesteśmy przy kontach bankowych to z całą mocą muszę podkreślić, że najkorzystniejsze oferty kont bankowych – moim zdaniem – mają banki internetowe. Słyszałem także, że niezłą ofertę ma również bph bank hipoteczny. I nie chodzi tylko o najszybszy kredyt hipoteczny, ale ponoć także o konta. Wiem także, że dwa lata temu bph bank hipoteczny zmienił nazwę na pekao bank hipoteczny sa. Od tej chwili bph bank hipoteczny nie istnieje, a funkcjonuje juz pod nowa nazwą. Produkty i usługi tego banku pozostały natomiast niezmienione – twierdzi kolejny klient.
Jest to nieścisła informacja, albowiem na dzień dzisiejszy bank ten zajmuje się wyłącznie kredytami hipotecznymi. Jednak czy najszybszy kredyt hipoteczny w ogóle istnieje? Pekao Bank Hipoteczny finansuje zarówno obiekty gotowe jak i będące w budowie, uzyskał też już bardzo stabilna pozycje na rynku międzybankowym. Na razie w najbliższych planach banku nie ma prowadzenia kont bankowych, ale też nie jest to wykluczone. Póki co jednak jest specjalistycznym bankiem hipotecznym, który swoja aktywność kredytową koncentruje na klientach indywidualnych oraz małych i średnich firmach – powiedział znawca tego rynku.