Porównywarka kredytów hipotecznych

28 października 2011

 

Kupno nowego mieszkania lub domu to marzenie, które ciężko osiągnąć bez pomocy w postaci kredytu hipotecznego. Banki trafiają w aktualne zapotrzebowania klientów oferując atrakcyjne warunki zaciągania kredytu.

W związku z duża liczą banków w naszym kraju, panuje między nimi duża konkurencja. Każdy z tych banków ma jedną zasadę: zaoferować klientom na tyle atrakcyjną propozycje aby została wybrana sposób kilkudziesięciu ofert.

Jak więc znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny skoro banki zalewają nas masą ofert? Oczywiście można analizować oferty banków umieszczane bezpośrednio na oficjalnych stornach banków. Jednakże istnieją portale, które umieszczają oferty banków, które ich zdaniem proponują klientom najkorzystniejsze warunki kredytu.

Porównywarka kredytów hipotecznych przygotowywana przez portale finansowe przygotowana jest na podstawie rzetelnych informacji uzyskanych bezpośrednio od banków. Zamieszczane na stornie rankingi opracowywane są na podstawie oprocentowania kredytu i innych istotnych elementów gwarantujących atrakcyjność danego produktu.

Poza tym porównywarka kredytów hipotecznych ułatwi nam wybór najlepszego kredytu ponieważ na jej podstawie możemy wysunąć faworytów w zakresie kredytów hipotecznych. Następnie pozostaje nam udanie się do najbliższych placówek. Tam konsultant obliczy naszą zdolność kredytową, której najważniejszym czynnikiem jest wysokość miesięcznego dochodu.

Warto również wspomnieć, że przed pójściem do banku można samodzielnie obliczyć ratę kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora rat. Takie kalkulatory banki umieszczają na swych stornach. Wystarczy wypełnić wszystkie pola by za chwilę otrzymać wynik z prawdopodobną sumą miesięcznej raty jaką mielibyśmy spłacać. Takie obliczenia powinny być jednak brane z przymrożeniem oka.