Kredyty inwestycyje dla nowych firm

21 stycznia 2012

Kredyty inwestycyjne to jedeen ze sposobów finansowania dla firm. Nowe firmy, które prowadzą swoją działalność co najmniej od pól roku mogą liczyć na taki rodzaj kredytu pawie w każdym banku.

Niekiedy kredyt z banku jest jedynym rozwiązaniem aby firma „ruszyła z miejsca”. Banki wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom oferując dobrze oprocentowane kredyty, które finansują konkretne inwestycje.
Kredyty inwestycyjne to forma kredytu, która skierowana jest szczególnie dla nowo powstałych firm. Z reguły takie działalności potrzebują dodatkowych pieniędzy na tak zwany lepszy start. Kredyt inwestycyjne może być najlepszym rozwiązaniem o ile wybierzemy korzystną ofertę. Kredyt ten finansuje zakupu maszyn, narzędzi czy sprzętu. Dzięki niemu można również zainwestować w postaci kupna papierów wartościowych czy akcji na giełdzie, a także włożyć pieniądze w rozbudowę nieruchomości.

Kredyty inwestycyjne jak do szukać?

Aby znaleźć najlepszy kredyty z reguły sugerujemy się rankingami klasyfikującymi najlepsze oferty banków. Dzięki niem nie musimy przeglądać ofert krok po kroku, wchodzić na strony banków i tam doszukiwać się szczegółowych informacji. Ranking ofert z pewnością pomoże w wyborze propozycji banków. Jednak aby wybór był bardziej pewny warto również obliczyć ratę kredytu za pomocą kalkulatora kredytowego, który sprawdzi zarazem zdolność kredytowa. Takie narzędzia dostępne są także na stronach banków, takim sposobem przyszli kredytobiorcy mogą uzyskać jeszcze bardziej dokładny wynik, ponieważ informacje są z „pierwszej ręki”. Należy jednak zaznaczyć że na zdolność kredytowa wpływa również historia kredytowa firmy, którą żaden kalkulator nie jest w stanie przewidzieć. Dlatego rzeczywista zdolność kredytowa jest w stanie obliczyć jedynie bank po dokładnym wywiadzie z kredytobiorcą.