Kredyt kalkulator sam oblicza raty kredytu

27 lutego 2012

W dzisiejszych czasach ludzie masowo zaciągają kredyty. Poza tym do wyboru mamy nie jeden lecz kilkanaście ich rodzajów, nie wspominając już o ilości banków, które je oferują. Trudno więc zdecydować się na konkretną ofertę, na szczęście istnieją internetowe pomoce, które pomogą nam w wyborze dobrej oferty.

Jednym z nich jest jest kalkulator kredytów, który w szybki i prosty sposób potrafi obliczyć raty kredytu. Kalkulator ten dostosowany jest do każdego rodzaju kredytu. Jak więc korzystać z takiego narzędzia i jak go znaleźć?
Kalkulator kredytów oferowany jest przez wiele storn internetowych, portalów finansowych itd. wpisując w wyszukiwarkę internetowe pożądaną frazę od razu otrzymujemy wiele stron na których bezpłatnie możemy skorzystać z owego kalkulatora. Aby z niego skorzystać wystarczy wybrać kalkulator dostosowany do kredytu jaki jest nam potrzebny. Tylko w taki sposób otrzymamy rzetelny wynik, ponieważ jazdy kalkulator posiada pytania dostosowane do konkretnego kredytu. Na przykład kalkulator samochodowy poza podstawowymi pytaniami dotyczącymi sumy kredytu i jego oprocentowania zadaje pytania dotyczące marki i modeli samochodu jak również daty jego produkcji. Z kolei kredyt kalkulator kredytów hipotecznych zadaje pytania szczegółowe dotyczące na przykład ilości osób w rodzinie czy wielkości kredytowanej nieruchomości. Najprostszy w obsłudze jest z pewnością kredyt kalkulator kredytów gotówkowych ponieważ zwykle posiada jedynie 4 elementy, które należy uzupełnić mianowicie; kwotę gotówki, jej oprocentowanie, rodzaj spłacanych rat oraz okres kredytowania. Należy jednak pamiętać że kredyt kalkulator podaje raty jedynie prawdopodobne ponieważ żaden z nich nie jest w stanie przewidzieć naszej zdolności kredytowej, którą dokładnie potrafi obliczyć jedynie bank.