kredyt remontowy, kredyt hipoteczny

29 lutego 2012

Banki oferują swoim klientom kredyty, które finansują remont mieszkania czy domu, należy jednak wiedzieć, że pod tymi kredytami zwykle kryją się tradycyjne kredyty hipoteczny. Czy jest to więc najlepszy sposób na zdobycie pieniędzy na remont?

Kredyt remontowy jak sama nazwa wskazuje finansuje inwestycje remontowe, można go wykorzystać w wszelaki sposób, na remont łazienki, dachu czy całego domu. Niemniej jednak aby zrobić remont za kredyt nie musimy korzystać jedynie z tego produktu.
W zasadzie jeśli chodzi o remont mieszkania mamy do wyboru nie tylko kredyt remontowy ale również kredyt gotówkowy, w przypadku, którego jak każdy zapewne się orientuje bank nie pyta kredytobiorce na co chce przeznaczyć pożyczone pieniądze. Kredyt remontowy jest dobrym sposobem na uzyskanie pieniędzy na remont jednak należy zaznaczyć, że jest to przeważnie droższa opcja. Wiąże się to między innymi z tym, że kredyt gotówkowy zazwyczaj nie udzielany jest pod zastaw. W przypadku kredytu remontowego, podstawa udzielania kredytu jest hipoteka, zazwyczaj remontowana nieruchomość, w związku z tym, że bank ma większe zabezpieczenie może zaoferować niższą cenę za kredyt.

Kredyt remontowy, ranking ofert.

Aby sprawdzić, który z kredytów jest lepszą opcją warto skorzystać z pomocy jaka są rankingi, które rzecz jasna klasyfikują najlepsze oferty. Nie znajdziemy jednak rankingu, który porównywał by zarówno kredyty remontowe razem z kredytami gotówkowymi.
Kredyt remontowy warto również wybrać z pomocą kalkulatorów, które obliczają raty kredytu. Dobrym sposobem jest wpisywanie oprocentowania jakie proponują banki, w poszczególne pola kalkulatora i sprawdzanie, które oferty wiążą się z najniższymi ratami. Należy jednak zaznaczyć, że kalkulatory obliczają jedynie raty prawdopodobne.