Kalkulator rat kredytów

9 marca 2012

Aktualnie wiele osób zaciąga kredyty, tak samo wiele banków posiada wiele ofert wszelkiego rodzaju kredytów czy pożyczek. Czasami trudno jest zdecydować się na konkretną ofertę dlatego w sieci istnieje wiele pomocy, które pozwolą nam rozwiązać dylematy.

Jedną z takich pomocy jest kalkulator rat kredytów lub wszelkiego rodzaju rankingi czy porównywarki. Konkretną ofertę kredytową możemy wybrać nie wychodząc nawet z domu. Wszystko zależy od tego ile czasu na poświęcimy.
Kalkulator rat kredytu to jeden ze sposobów na wybór odpowiedniej oferty. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się ile wynosiłby raty za nasz przyszły kredyt. Jednak aby poprawnie korzystać z kalkulatora rat należy wiedzieć o kilku istotnych aspektach. Mianowie kalkulatory kredytowe nie są stworzone jako jedno narzędzie dla każdego rodzaju kredytu. Każdy kredyt ma bowiem swój kalkulator, który oblicza jego raty. Zatem nie możemy obliczyć rat kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora samochodowego. Kalkulatory różnią się od siebie przede wszystkim pytaniami. Na przykład kalkulator rat kredytu samochodowego posiada szczegółowe pytania na temat auta, a kalkulator rat kredytu hipotecznego na temat kredytowanej nieruchomości. Jedyne pytania kalkulatora, które się powtarzają to pytania dotyczę sumy kredytu, jego oprocentowania czy rodzaju rat spłaty.

Kalkulator rat kredytów a oferty banków.

Zatem osoby, które nie mogą się zdecydować na konkretną ofertę kredytu powinny obliczyć jej raty za pomocą odpowiedniego kalkulatora, przypisanego dla danego rodzaju kredytu. Należy jednak pamiętać, że kalkulator rat nigdy nie jest w stanie obliczyć dokładnej raty kredytu bowiem nie jest również w stanie przewidzieć zdolności kredytowej osoby, która z niego aktualnie korzysta. Morał jest taki , że kalkulatory kredytowe owszem potrafią obliczać raty kredytowe ale nigdy nie mamy pewności w jakim stopniu rata jest bliska tej ,którą obliczy nam bank.